Artykuły

STYPENDIA DLA DZIECI W CIĘŻKIM STANIE KLINICZNYM

Program Pomocy Dzieciom

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES oferuje pomoc w formie stypendium, które skierowane jest do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i opiekują się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, które wymagają wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora lub koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego bądź pozajelitowego oraz innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia składają wniosek drogą elektroniczną https://www.spes.org.pl/stypendium-wniosek (bez żadnych dokumentów). Dopiero po analizie wniosków Stowarzyszenie kontaktuje się ze wstępnie zakwalifikowanymi do programu rodzinami, które kompletują potrzebną dokumentację i przesyłają do weryfikacji.

Wysokość stypendium ustalana jest indywidualnie dla każdej rodziny. Stypendium przyznawane jest na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Przyznane stypendium nie wymaga rozliczania oraz dokumentowania wydatków.

Wnioski przyjmowane są do dnia 9.04.2017 roku.

Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej: www.dla-dzieci.spes.org.pl

POKONAĆ AUTYZM WYJATKOWY KONCERT

Pokonać autyzm.

Wyjątkowy koncert niezwykłego duetu.

Gdy prowadzą swój muzyczny dialog, nawet czas zatrzymuje się na chwilę. Uczeń i mistrz – niezwykły duet, który spotkał sięponad barierami autyzmu. Dla nas zatrzymają czas w czwartek 2 marca o godzinie 20:00 w Restauracji Ceglana wMrągowie. Serdecznie zapraszamy!

Radosław Nowicki – jeden z najbardziej cenionych i najbardziej obiecujących saksofonistów tenorowych i sopranowych młodego pokolenia. Jest laureatem Monte Carlo Jazz Solist Competition. Występował na prestiżowych festiwalach jazzowych m.in. w Warszawie, Londynie, Dublinie i Paryżu. Na co dzień muzykuje pomiędzy Katowicami i Suwałkami.

Filip Czapla – nastolatek z autyzmem, który muzyką tworzy swój świat. Bęben, perkusja, pianino – to jego komunikatory. Za pomocą mowy nie jest w stanie przekazać tego co czuje, jednak siadając przed czarno-białą klawiaturą wyraża wszystko, co mu w duszy gra. Pokonuje autyzm za pomocą półnut, ćwierćnut, krzyżyków i bemoli.

Niezwykła historia Radka i Filipa podkreśla niezwykłość podejścia do terapii dzieci z autyzmem, z jakim można się spotkać w Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach. Od 7 lat prowadzi ją Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów, podobnie jak Niepubliczne Terapeutyczne Gimnazjum „Prolog”. Obecnie w obu placówkach kształci się ponad 50 dzieci z obszaru Północno-Wschodniej Polski.

- Jesteśmy stabilną i ciągle rozwijającą się organizacją, która na stałe wpisała się w mapę edukacyjną Suwałk, czyniąc je lokalnym ośrodkiem dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i społecznymi, takimi jak autyzm, Zespół Aspergera i niepełnosprawności sprzężone. – mówi Urszula Duda, dyrektor szkoły. – Wysoka jakość nauczania i terapii czyni z nas placówkę, do której uczęszczają dzieci z całego regionu. Liczba i jakość zajęć dydaktycznych, wyjść, imprez, wyjazdów, szkoleń i innych inicjatyw wyróżnia nas na mapie edukacyjno-terapeutycznej naszego kraju. Potwierdzeniem tego są podziękowania i nagrody, które otrzymujemy, w tym szczególnie ważna dla nas Włócznia Jaćwingów, którą otrzymaliśmy w ubiegłym roku. Należy podkreślić, że nauka w naszych placówkach jest bezpłatna, dlatego stanowimy konkurencyjny ośrodek w skali całego województwa.

Pozwólmy się zaczarować Radkowi i Filipowi – w czwartek 2 marca o godzinie 20:00 w Restauracji Ceglana. Po koncercie będzie można porozmawiać z mistrzem Nowickim, rodzicami Filipa oraz Urszulą Dudą – dyrektor szkoły „Bajka”. Zwieńczeniem wieczoru będzie dedykowany gościom z Suwałk spektakl „Amerykański pojedynek” w wykonaniu Teatru ALE.

9 EDYCJA KONKURSU GRANTOWEGO "Na dobry początek!" - do wygrania aż 450 tys. zł !

Fundacja BGK zaprasza do składania wniosków w 9 edycji konkursu grantowego "Na dobry początek!" - do wygrania aż 450 tys. zł na projekty edukacyjne dla dzieci w wieku 2 - 8 lat. Celem konkursu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich i małych miejscowości, a także wspieranie społeczności lokalnych w tworzeniu inspirującego otoczenia do rozwoju dzieci, w tym integracji dzieci z rodzin o niskim statusie społeczno - ekonomicznym oraz integracji wielopokoleniowej. O dotacje moga ubiegać się fundacje, stowarzyszenia, biblioteki publiczne oraz ośrodki kultury, sportu i rekreacji z siedzibą na terenach wiejskich lub w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. Dofinansowanie w wysokości od 3 do 10 tys. zł można przeznaczyć na przygotowanie i prowadzenie zajęć dla dzieci w wieku 2 - 8 lat, porady specjalistyczne dla dzieci i warsztaty dla rodziców. Fundacja BGK zachęca do sięgania po nowatorskie metody pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, sprzyjające interakcjom między dziećmi oraz aktywności ruchowej, rozwijające umiejętność komunikacji i współpracy w grupie, kreatywność, inicjatywność, empatię i odpowiedzialność. Autorzy nagrodzonych projektów wezmą udział w warsztatach nt. integracyjnych metod pracy w grupie, które odbędą się w grudniu br. w Warszawie.

 

Organizacje zainteresowane udziałem w programie grantowym "Na dobry początek" powinny złożyć wniosek do 12 września za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie www.fundacjabgk.pl. Projekty będą oceniane przez komisje konkursową z udziałem ekspertów w dziedzinie edukacji. Dodatkowe punkty będą przyznawane dla instytucji mających siedzibę w gminach o niskich dochodach na jednego mieszkańca. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 października 2016r., a realizacja nagrodzonych w konkursie projektów nastąpi od stycznia do czerwca 2017r.

Informacje o konkursie można uzyskać pod nr tel.: (22) 522 93 75 od poniedziałku do piątku w godz. 8.oo - 16.oo lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2013-2015 PCPR.:.Wszelkie prawa zastrzeżone.:.Panel administracyjny