Artykuły

9 EDYCJA KONKURSU GRANTOWEGO "Na dobry początek!" - do wygrania aż 450 tys. zł !

Fundacja BGK zaprasza do składania wniosków w 9 edycji konkursu grantowego "Na dobry początek!" - do wygrania aż 450 tys. zł na projekty edukacyjne dla dzieci w wieku 2 - 8 lat. Celem konkursu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich i małych miejscowości, a także wspieranie społeczności lokalnych w tworzeniu inspirującego otoczenia do rozwoju dzieci, w tym integracji dzieci z rodzin o niskim statusie społeczno - ekonomicznym oraz integracji wielopokoleniowej. O dotacje moga ubiegać się fundacje, stowarzyszenia, biblioteki publiczne oraz ośrodki kultury, sportu i rekreacji z siedzibą na terenach wiejskich lub w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. Dofinansowanie w wysokości od 3 do 10 tys. zł można przeznaczyć na przygotowanie i prowadzenie zajęć dla dzieci w wieku 2 - 8 lat, porady specjalistyczne dla dzieci i warsztaty dla rodziców. Fundacja BGK zachęca do sięgania po nowatorskie metody pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, sprzyjające interakcjom między dziećmi oraz aktywności ruchowej, rozwijające umiejętność komunikacji i współpracy w grupie, kreatywność, inicjatywność, empatię i odpowiedzialność. Autorzy nagrodzonych projektów wezmą udział w warsztatach nt. integracyjnych metod pracy w grupie, które odbędą się w grudniu br. w Warszawie.

 

Organizacje zainteresowane udziałem w programie grantowym "Na dobry początek" powinny złożyć wniosek do 12 września za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie www.fundacjabgk.pl. Projekty będą oceniane przez komisje konkursową z udziałem ekspertów w dziedzinie edukacji. Dodatkowe punkty będą przyznawane dla instytucji mających siedzibę w gminach o niskich dochodach na jednego mieszkańca. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 października 2016r., a realizacja nagrodzonych w konkursie projektów nastąpi od stycznia do czerwca 2017r.

Informacje o konkursie można uzyskać pod nr tel.: (22) 522 93 75 od poniedziałku do piątku w godz. 8.oo - 16.oo lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPARASZAMY NA OTWARTE KONFERENCJE POWIATOWE "ZROZUMIEĆ AUTYZM"

Szanowni Państwo,
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie pragnie poinformować o organizacji otwartych konferencji powiatowych, które odbędą się:
 - we wtorek 17 maja w Węgorzewie,

 - w środę 18 maja w Kętrzynie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką osób z autyzmem: dzieci, młodzież, dorosłych, rodziców, opiekunów oraz osoby pracujące z osobami autystycznymi.

XV EDYCJA PROGRAMU STYPENDIA POMOSTOWE

7 kwietnia 2016 r. została ogłoszona XV edycja Programu Stypendiów Pomostowych.

Program ten od czternastu lat wspiera młodych ludzi ze wsi i małych miast w dążeniu do zdobycia wyższego wykształcenia.

Tytułowy pomost to stypendia na I rok studiów.

Otrzymało je dotąd ponad 14.154 absolwentów szkół średnich rozpoczynających studia, w tym 208 wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo - wychowawczych, którzy uczestniczą w programie od siedmiu edycji.

Na stronie programu www.stypendia-pomostowe.pl zamieszczone zostały szczegółowe informacje, w tym regulamin XV edycji i jej harmonogram.

Program skierowany jest do tegorocznych maturzystów, pochodzących ze wsi i małych miast (do 20 tys. mieszkańców), którzy uzyskali co najmniej 90 punktów z egzaminów pisemnych na maturze, dostaną się na I rok stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w polskich publicznych uczelniach akademickich i spełnią pozostałe warunki określone w regulaminie.

w ramach programu Programu oferowane jest stypendium na I rok studiów w wysokości 5.000,- zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach. Na kolejnych latach studiów pomoc w ramach Programu adresowana jest do stypendystów osiągających dobre wyniki w nauce.

Podobnie jak w poprzednim roku wnioski składane są on-line. Formularze dla kandydatów będą aktywne od 1 lipca 2016 r. Termin składania wniosków on-line upływa 17 sierpnia 2016 r. o godzinie 16:00.

Wydrukowane i podpisane dokumenty wraz z załącznikami należy przesłać do Fundacji do 24 sierpnia 2016 r.

Zapraszamy !

Copyright © 2013-2015 PCPR.:.Wszelkie prawa zastrzeżone.:.Panel administracyjny